İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısı gereği Ek-1 listedeki öğretmenler Maltepe Fatih Projesi BT Rehberi olarak 18/09/2017 – Okumaya Devam»

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul websitelerinde geri bildirim dönemi başladı. Günümüze kadar her okul websitesine eklediği haberler sadece okunmaktaydı. Okumaya Devam»

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılı birinci dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BT Rehber) Öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Ataşehir İlçesi BT Rehber Öğretmenleri Okumaya Devam»

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017 yılında devam ediyor. 195.000 öğretmenin eğitim yapması planlanıyor. Öğretmenin günlük etkinliklerini ve görevini aksatmadan, eşzamanlı olarak hizmetiçi eğitimine internet üzerinden devam etme amaçlı hazırlandı. Bu kapsamda açılan Okumaya Devam»

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime başvuru nasıl yapılır! Kısaca bilgilendirelim. Okumaya Devam»

 

BONİBO, Dört İşlem Oyunu EBA’da

Bu yazıya yıldız ver

bonibo-okukavraBonibo, dört işlem oyunu, uzun çalışmaları sonucu kullanıcı beğenisine sunuldu. Oyun sadece bir l kişi tarafından oynanabildiği gibi, birden fazla kullanıcı tarafından da oynanabiliyor.

Kullanıcıların dört işlem yeteneğini kullanarak, eğlenerek öğretmeyi amaçlıyor.

Eğitimin teknoloji ile uyumu amaçlı mobil oyun yapıldı. Bu oyun sayesinde hazırlanan eğitim materyali, öğretmen ve okulla sınırlı kalmak yerine, sanal ortamda kullanılabilir hale getirildi.  Bonibo Dört İşlem Oyunu ile dört işlem öğreniminin kavratılması amaçlanıyor. Oyun aynı zamanda, eğlenirken öğretiyor.

(Konferans ve poster çalışmasıyla ilgili ayrıntılara konferans web sitesinden erişebilirsiniz).

YEĞİTEK içerik ve bilişim ekibi, oyunu öğretim tasarım ilkeleri rehberliğinde tasarladı. Oyun grafikleri ve arayüzlerini tasarlanıp, oyunda seslendirmeleri yapılarak EBA markete yüklendi. Tüm öğrenci ve öğretmenler EBA Market’ten “Bonibo Dört İşlem Oyunu” şeklinde arayarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan tabletlerine yükleyebilirler.

Teknolojik altyapılı eğitsel oyunlar, eğitim ortamında uygulanan öğretim yöntemlerine alternatif olarak karşımıza çıkabilirken,  diğer yöntemleri tamamlayıcı ya da zenginleştirici olarak da kullanılabilmektedir. Bu eğitsel oyunlar derslere ait kazanımların pekişmesinde öğretim materyali olarak önemli bir rol oynamaktadır. Bonibo Dört İşlem Oyunu’nun da Matematik dersinde dört işlem öğretimini tamamlayıcı, zenginleştirici bir rol oynaması ve eğlenirken öğretmesi beklenmektedir.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail