İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısı gereği Ek-1 listedeki öğretmenler Maltepe Fatih Projesi BT Rehberi olarak 18/09/2017 – Okumaya Devam»

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul websitelerinde geri bildirim dönemi başladı. Günümüze kadar her okul websitesine eklediği haberler sadece okunmaktaydı. Okumaya Devam»

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılı birinci dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BT Rehber) Öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Ataşehir İlçesi BT Rehber Öğretmenleri Okumaya Devam»

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017 yılında devam ediyor. 195.000 öğretmenin eğitim yapması planlanıyor. Öğretmenin günlük etkinliklerini ve görevini aksatmadan, eşzamanlı olarak hizmetiçi eğitimine internet üzerinden devam etme amaçlı hazırlandı. Bu kapsamda açılan Okumaya Devam»

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime başvuru nasıl yapılır! Kısaca bilgilendirelim. Okumaya Devam»

 

İkinci Elektronik Değerlendirme Sınavı

Bu yazıya yıldız ver

Destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8´inci sınıf öğrencilerinin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla ikinci elektronik değerlendirme sınavı başladı.


Destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8´inci sınıf öğrencilerinin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla elektronik değerlendirme sınavının ikinci uygulaması başladı.
8´inci sınıf öğrencileri, bugünden itibaren 21 Kasım 2015´e kadar EBA şifreleriyle
www.odsgm.meb.gov.tr/kurslar“,
sinavlar.meb.gov.tr” veya
http://e-kurs.eba.gov.tr/
adreslerinden girerek sınava katılabilecek.
İkinci değerlendirme sınavında öğrenciler, cevapladıkları soruların hangi kazanımlarla bağlantılı olduğunu da görebilecekler. Bu kapsamda, soru-kazanım eşleştirmesinin yapıldığı bir ilk de gerçekleştirilecek. Böylece bir önceki sınavdan farklı olarak öğrenci, cevapladığı sorunun hangi kazanıma karşılık geldiğini bilecek, yanlış yaptığı sorunun kazanımına yeniden dönerek, eksik olduğu hususları tamamlama imkânı bulabilecek. Elektronik deneme sınavı internet bağlantısının olduğu her yerden gerçekleştirilebilecek olup sınav sonuçları, sınavın tamamlanmasının ardından elektronik ortamda öğrenilebilecek.
Öğrenciler sisteme EBA şifresiyle giriyor. Türkiye’de 740 bin öğrenci kurslarda 8’inci sınıflarda eğitim alıyorlar. Elektronik değerlendirme sınavı 5 gün boyunca öğrencilere açık, ister kurslarda öğretmenleri nezaretinde, isterlerse evlerinde, sisteme girerek, kendilerini değerlendirebilecekler. 8’inci sınıfta 6 dersten kurs veriliyor. TEOG’ta da 6 dersten sınav yapılacak. Yapılan değerlendirme sınavında da bu derslerin her birinden, öğrencilerimiz 20 soruluk, aynen TEOG uygulaması gibi, bir mini TEOG’u burada yapmış olacağız. Daha sonra öğrencilere ve kurs merkezlerine bilgi amaçlı geri dönüşler yapılarak, öğrencilerin Türkiye ve il genelinde yüzdelik olarak başarıları da istatistiksel olarak iletilecek. Bu sayede tüm yurtta genel bir değerlendirme imkanı olacak.
Sınav bittiğinde, anında öğrenciye kazanım karnesinin grafikle birlikte verilecektir.
Elektronik değerlendirme sınavlarının, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 25-26 Kasım´da yapılacak ortak sınavlara girecek 8´inci sınıf öğrencileri için önem taşıyor.
E-sınava giren öğrenci görüşü: “Burada teknolojik olarak soruları çözmemiz, bazı derslerden konu anlatımlı olarak bize soruların cevaplarını anlatmaları, ayrıca doğrularımızı ve yanlışlarımızı öğrenmemiz gerçekten güzel bir sistem. Sorular gayet iyi. Geçen TEOG sorularıyla benzer ve aynı nitelikte sorular aslında. Böylece hem TEOG’a hazırlanmış oluyorum hem de farklı soru çeşitlerini görmüş oluyorum. Matematik dersinden bütün soruların konu anlatımlarını veriyorlar. Böylece yanlış yaptığımız soruların cevaplarını kolayca anlayabiliyoruz.”
“Türkçe sınavını olduk. Biraz zor gibiydi ama yapabildim. TEOG sorularına benziyordu. Sistemi çok beğendim. Yanlışlarımdan sonra kazanımları gösteriliyor. Böylece nerede yanlış yaptığımı, hangi konuları çalışmam gerektiğini daha iyi anlıyorum” diye konuştu.
2015-2016 öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları 22 bin 272 kurs merkezinde başladı. 4 milyon 307 bin 549 öğrenci ve kursiyer bu kurslardan yararlanmak üzere başvuruda bulundu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail