İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısı gereği Ek-1 listedeki öğretmenler Maltepe Fatih Projesi BT Rehberi olarak 18/09/2017 – Okumaya Devam»

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul websitelerinde geri bildirim dönemi başladı. Günümüze kadar her okul websitesine eklediği haberler sadece okunmaktaydı. Okumaya Devam»

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılı birinci dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BT Rehber) Öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Ataşehir İlçesi BT Rehber Öğretmenleri Okumaya Devam»

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017 yılında devam ediyor. 195.000 öğretmenin eğitim yapması planlanıyor. Öğretmenin günlük etkinliklerini ve görevini aksatmadan, eşzamanlı olarak hizmetiçi eğitimine internet üzerinden devam etme amaçlı hazırlandı. Bu kapsamda açılan Okumaya Devam»

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime başvuru nasıl yapılır! Kısaca bilgilendirelim. Okumaya Devam»

 

Fatih Projesi Eğitim Çalışmaları

Fatih Projesi Eğitim Çalışmaları
4.33 (86.67%) 6 votes

Fatih Projesi’nin eğitim çalışmaları 2016 yılı itibariyle etkin bir şekilde geçeceği belirtiliyor. Projenin temel eğitimlerinin tamamlanmasının ardından branşlar bazında eğitimler başlatılacak. Bu nedenle Etkileşimli Sınıf Yönetimi kursları başlatıldı. Yurt çapında Fatih Projesinin eğitimlerini yapan öğretmenler yeni programlarını oluşturmaları için Ankara Yeğitek Uzem’de eğitime alındılar. Maltepe Fatih Projesi Eğitmenleri Ankara’da eğitime katıldılar.
Fatih Projesinde haklı ya da haksız olarak başarısızlık olarak görünen veya gösterilmeye çalışan tablet bilgisayarlar ve etkileşimli paneller arasında iletişim kurulması çalışmaları hızlandırıldı. Bu kapsamda MEB Yeğitek bünyesinde yazılımcılar tarafından oluşturulan EBA V sınıf devreye alındı. Günümüze kadar yapılan geliştirmelerle 81. Versiyonu ortaya çıkarıldı. Kararlı sürüme ulaşılması halinde Türkiye çapında öğretmenlere Etkileşimli Sınıf Yönetimi kursları açılacak. Bu kurslarda iş ve işlemlerin yürütülmesinde1, il ve ilçelerde Bakanlık onayıyla görevlendirilen Fatih Projesi öğretmenlerine iş düşüyor. Bu amaçla bu güne kadar 300 eğitmen kursa alındı. 2016 yılında 150 öğretmen daha kursa alınacak.
Bu öğretmenlerin öncülüğünde, devlet okullarında görev yapan öğretmenlere eğitimler verilecek. Öğretmenlerin eğitim almalarıyla birlikte, dağıtılmış olan MDM ( Mobile Device Management ) tabletlere kararlı sürüm V-sınıf programı yüklenerek, öğretmen-öğrenci-tablet-etkileşimli panel iletişimi sağlanacak. V-sınıf ile birlikte EBA DERS etkin olarak eğitimde kullanılacak. Bu sistemde öğretmen tablet bilgisayardan EBA ( Eğitim Bilişim Ağı) sitesine TC Kimlik numarasını ve bireysel şifresi ile giriş yapıyor.

ebaders
EBA Derse giriş yapıldığında Ortaokul ve lise Giriş olarak iki bölüme ayrılıyor. Bölümler arasında geçiş yapılabiliyor. Ortaokul sistemi daha hazır değil. Lise bölümü ise tamamlanmış. Lise bölümünde 7 kategori bulunuyor. Bu kategoriler: Ders Materyallerim, Seçtiklerim, Gönderdiklerim, Sınav Merkezi, Öğrenci Raporları, Eklediklerim ve Sınıflarım.
Sistemde her öğretmenin okulu ve öğrencileri kayıtlı bulunuyor. Öğretmen ders materyallerim kategorisinde hazır ders akışı içeriklerini seçerek ders ataması yapabiliyor. Konu ile ilgili interaktif etkinlik paylaşabiliyor. Konu anlatımlarını seçerek konunun anlaşılmasını pekiştiriyor. Hazır sınavları gönderebiliyor veya soru bankasından soru seçerek sınav oluşturabiliyor. Seçtiklerim bölümünden hepsini görüntüleyebiliyor. Sınav merkezi bölümünden yaprak test hazırlayıp adına tanımlı olan sınıflardaki öğrencilere gönderebiliyor. Sınav başlangıç ve bitiş tarih ve saatlerini belirleyebiliyor. Oluşturacağı e-sınav anahtarı ile sınav değerlendirilmesi sistem tarafından hızla sonuçlandırılarak, e-raporlar oluşturulabiliyor. Sınıflarım kategorisinde öğrencilerden çalışma grubu oluşturulabiliyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail