İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısı gereği Ek-1 listedeki öğretmenler Maltepe Fatih Projesi BT Rehberi olarak 18/09/2017 – Okumaya Devam»

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul websitelerinde geri bildirim dönemi başladı. Günümüze kadar her okul websitesine eklediği haberler sadece okunmaktaydı. Okumaya Devam»

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılı birinci dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BT Rehber) Öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Ataşehir İlçesi BT Rehber Öğretmenleri Okumaya Devam»

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017 yılında devam ediyor. 195.000 öğretmenin eğitim yapması planlanıyor. Öğretmenin günlük etkinliklerini ve görevini aksatmadan, eşzamanlı olarak hizmetiçi eğitimine internet üzerinden devam etme amaçlı hazırlandı. Bu kapsamda açılan Okumaya Devam»

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime başvuru nasıl yapılır! Kısaca bilgilendirelim. Okumaya Devam»

 

Teknoloji Destekli İngilizce Eğitici Eğitimi

Bu yazıya yıldız ver

Maltepe ilçesi Fatih Projesi Eğitmeni Mustafa İÇLİ, Ankara’da 5 gün süren Teknoloji Destekli İngilizce Eğitici Eğitimi Kursu’na katıldı.

Teknoloji Destekli İngilizce Eğitici Eğitimi nedir?
Fatih Projesi okullarında derslerin daha etkin ve çağın gereklerine uygun gerçekleştirmeleri amacıyla planlanmıştır.

20160429_114605_resized

Önceki yıllarda her branştan öğretmen Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu’na alınıyordu. 2016 yılı itibariyle tüm öğretmenler Etkileşimli Sınıf Yönetimi(ESY) kursuna alınmaktadırlar.
2017 itibariyle alan bazlı eğitim ile devam edilecektir. Bu kapsamda, ilk olarak Matematik öğretmenlerinden bir grup eğitici eğitim kursuna alınmıştı.
Ankara’da eğitici eğitimi kursu alan İngilizce öğretmenleri görev yaptıkları illerde, İngilizce öğretmenlerine teknoloji destekli eğitimi nasıl yapacakları konusunda rehberlik edecek ve eğitim yapacaklardır.

Eğitim Programı
İlk gün:
Kursun ilk günü Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde yapıldı. Fatih Projesinin tanıtımı ve gerçekleştirilen çalışmalar Fatih Projesi Eğitim Hizmetleri Koordinatörü Rukiye ORMAN tarafından anlatıldı. Programın ikinci aşamasında EBA Ders işleyişi uygulamalı olarak anlatıldı. Günün son etkinliği Özlem Onay’ın Talim Terbiye Kurulu kararları uyarınca, İngilizce dersi kazanımları ve nasıl olması gerektiği hakkında açıklamalarıyla yapıldı.

2. gün
Özge NALBANTOĞLU web 2.0 araçlarını tanıttı ve katılımcı kursiyerlere uygulamalar yaptırdı.
Günün ikinci bölümünde Oğuzcan YAVAŞ İngilizce dersinde kullanılabilecek olan diğer web 2.0 araçlarının tanıtımını ve uygulamasını yaptı.

3. gün
Üçüncü gün eğitim YEĞİTEK UZEM(Uzaktan Eğitim Merkezi) sınıfında gerçekleştirildi. Kursiyerler ikişerli gruplara ayrıldı. Her bir gruptan birinci ve ikinci gün yapılan bildirimler eşliğinde ve tanıtılan uygulamalar ile bir ders planının yapılması ve sunumunun hazırlanması istendi. Kursiyerler gün boyunca çalışmalar yaptılar.

4. gün
Gruplar üçüncü gün hazırlamış oldukları planı, kazanımlara uygun hazırladıkları uygulamaların sunumlarını gerçekleştirdiler.

5.gün
YEĞİTEK UZEM sınıfında, Fatih Projesi Eğitim Hizmetleri biriminden Necdet SARI Etkileşimli Sınıf Yönetimi(ESY)nin tanıtımını yaptı. Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlar üzerinden uygulamalı olarak ders anlatımının nasıl gerçekleştirileceğini gösterdi.

Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde yapılan sertifika dağıtım töreni ile Teknoloji Destekli Eğitici Eğitimi Kursu tamamlandı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail