İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Maltepe 2017 İkinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısı gereği Ek-1 listedeki öğretmenler Maltepe Fatih Projesi BT Rehberi olarak 18/09/2017 – Okumaya Devam»

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul Websiteleri Geri Bildirim Dönemi

Okul websitelerinde geri bildirim dönemi başladı. Günümüze kadar her okul websitesine eklediği haberler sadece okunmaktaydı. Okumaya Devam»

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Ataşehir 2017 Birinci Dönem BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılı birinci dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BT Rehber) Öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Ataşehir İlçesi BT Rehber Öğretmenleri Okumaya Devam»

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017

Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri 2017 yılında devam ediyor. 195.000 öğretmenin eğitim yapması planlanıyor. Öğretmenin günlük etkinliklerini ve görevini aksatmadan, eşzamanlı olarak hizmetiçi eğitimine internet üzerinden devam etme amaçlı hazırlandı. Bu kapsamda açılan Okumaya Devam»

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?

MEB Hizmetiçi Eğitime başvuru nasıl yapılır! Kısaca bilgilendirelim. Okumaya Devam»

 

Okul Öncesi Eğitimi Zorunlu Hale Getirme Çalışmaları

Bu yazıya yıldız ver

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimi zorunlu hale getiriyor. 2017 yılından itibaren başlamak üzere 54-66 aylık çocuklara eğitim gündeme geliyor. MEB çalışma grubu eğitim planlaması üzerinde çalışıyor. Grup çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve öğretmenler ile oluşturuldu.


Farklı eğitim bölgelerinde pilot uygulama okullarında çalışmalar başlayacak ve 2019 yılında tüm kurumlarda zorunlu eğitime geçilecektir.
Bu çalışmalar başlamadan önce, diğer ülkelerin okul öncesi eğitim programı ve planları incelendi.
Hâlihazırda, okullaşma oranı 5 yaş için yüzde 67 ve bu oranın 2019 yılında yüzde 100’e çıkarılması için çalışılıyor.
Çocuk okul öncesi eğitim aracılığıyla sosyal çevreyi tanımaya ve algılamaya başlıyor. Eğitim müfredatı standart hale geliyor. Okul öncesi eğitim için yapılan çalışmalarda, müfredatın Türk eğitim sistemine uygun olması ve esnek model eğitim planlanıyor.
Öncelikle, çocukların sosyal çevrede yaş grupları arasında iletişim sağlayacak etkinlikler üzerine çalışılıyor. Sistemin oyun temelli olması amaçlanıyor. Öğretmenlerin uygulamalarda yaş grubu ve seviyesine göre etkileşime geçmeleri isteniyor. Bu süreçte bireysel ve toplu etkinlik yapılacak. Etkinlikler boyama, kesme kartı, masallar, öyküler, şarkılarla zenginleştirilecek.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail